Reklama samochody.pl

Śmierć na drodze. Pomimo długiej reanimacji mężczyzna zmarł na miejscu (ZDJĘCIA)

W dniu 3 lutego 2022 roku o godz. 18:04 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego w okolicach miejscowości Chmielinko gm. Lwówek.

Dyżurny SKKP do działań zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nowym Tomyślu oraz OSP Lwówek i miejscowe OSP Chmielinko. Po przybyciu straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano potrąconego mężczyznę leżącego na poboczu drogi, samochód osobowy Fiat Bravo oddalony o około 50 metrów od poszkodowanego oraz rower leżący na polu. Kierowca samochodu samodzielnie opuścił pojazd.

W momencie przybycia strażaków na miejsce wypadku świadkowie zdarzenia prowadzili Resuscytację Krążeniowo – Oddechową, która była instruowana telefonicznie przez dyżurnego SKKP. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym oraz udzieleniu potrąconemu mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy (tamowanie krwotoku z lewej kończyny dolnej – amputowana stopa, kontrola ABC, dalsze prowadzenie Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej, podłączenie defibrylatora AED, termoizolacja). Kierowcy samochodu osobowego zapewniono wsparcie psychiczne oraz termoizolację, a przybyły na miejsce ratownik medyczny nie stwierdził konieczności zabrania kierowcy do szpitala.

Niestety pomimo długotrwałych starań strażaków i ratowników medycznych, koordynator działań medycznych odstąpił od dalszych czynności resuscytacyjnych oraz stwierdził zgon mężczyzny.

Poprzedni artykułRozbito gang pielęgniarek sprzedający lewe certyfikaty szczepień. Kara grozi też klientom chyba, że się sami zgłoszą (FILM, ZDJĘCIA)
Następny artykułW nocy spłonęły auta. Monitoring nagrał, że doszło do podpalenia. Straty są ogromne