Reklama Toyota

Pożar pieca rozprzestrzenił się na całą wiatę. Zagrożony pożarem był warsztat (ZDJĘCIA)

Do pożaru doszło 23 lipca 2021r. około godziny 14:40. Ze zgłoszenia wynikało, że pali się piec w budynku gospodarczym w miejscowości Lubcz Wielki.

Po przyjeździe pierwszych zastępów straży pożarnej w wyniku rozpoznania stwierdzono, że pożarem objęta jest w całości wiata pod którą znajdowała się malarnia. Strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palącą się wiatę oraz maszyny i urządzenia znajdujące się w malarni oraz w jej pobliżu. Wiata tworzyła zwartą zabudowę z budynkami gospodarczymi oraz warsztatem. Ryzyko rozprzestrzenienia pożaru na inne obiekty było duże, gdyż nadpaleniu uległa konstrukcja drewniana budynku sąsiadującego z wiatą. Strażacy podczas gaszenia pożaru, przystąpili do częściowej rozbiórki poszycia dachowego wiaty oraz sufitu podwieszanego w budynku sąsiednim. Szybkie działania straży pożarnej spowodowały, że pożar nie rozprzestrzenił się na pozostałe budynki.

Po ugaszeniu pożaru sprawdzono pogorzelisko przy użyciu kamery termowizyjnej.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Krzyż, OSP Wieleń, OSP Drawsko, OSP Pęckowo oraz zastęp Państwowej Straży Pożarnej z JRG Trzcianka.

Opracował: mł. kpt. Tomasz Lewandowski
Zdjęcia: mł. ogn. Jacek Połyniak

Poprzedni artykułCzarny tydzień wakacji. Utonęło dwóch mężczyzn. W trzy dni aż pięć ofiar wody
Następny artykułKolejna tragedia nad wodą. W jeziorze utonął 28-latek (ZDJĘCIA)