Reklama samochody.pl

Pożar kotłowni w Margońskiej Wsi. Z ogniem walczyło osiem zastępów straży (ZDJĘCIA)

W miniony wtorek tuż po godzinie 9:00 w Margońskiej Wsi doszło do pożaru kotłowni, która znajdowała się w piwnicy. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Margonin i OSP KSRG Szamocin.

Po dotarciu pierwszego zastępu na miejsce zastano wydobywający się gęsty dym z pomieszczeń piwniczych. Wszystkie osoby będące w budynku zdążyły ewakuować się przed przybyciem służb.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a w międzyczasie podano dwa prądy wody w natarciu na palące się materiały w kotłowni oraz piwnicy. Następny etap działań polegał na dogaszeniu elementów, które jeszcze się tliły i wyciągnięciu ich na zewnątrz budynku. W wyniku pożaru spaleniu uległo wyposażenie kotłowni oraz piwnicy w, której znajdowały się materiały palne. Elewacja budynku uległa tylko okopceniu.

W działaniach trwających prawie 4 godziny brało udział 8 zastępów straży pożarnej w sile 23 strażaków, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe, Policja oraz Straż Miejska.

Zdjęcia: mł. kpt. Tomasz Sworowski, OSP Margonin. 

 

Poprzedni artykułMakabryczny wypadek. 35-letni kierowca BMW zginął na miejscu
Następny artykułStraszne! W wyniku pożaru spłonęło 60 królików i wyposażenie warsztatowe (ZDJĘCIA)