Reklama samochody.pl

Ogromny pożar na terenie suszarni w Ciszewie. Z pożarem walczyło ponad 30 zastępów straży (ZDJĘCIA)

Dnia 30.07.2021 roku około godziny 13:20 chodzieska straż odebrała zgłoszenie o dużym pożarze na terenie suszarni w miejscowości Ciszewo (gmina Chodzież).

Do działań w pierwszym rzucie zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej.Z dużej odległości widoczne było zadymienie co świadczyło o dużym i szybko rozprzestrzeniającym się pożarze. Zadysponowane w pierwszym rzucie siły i środki zastępów straży pożarnej były niewystarczające.

Do działań zadysponowano kilkadziesiąt dodatkowych zastępów straży pożarnej z ościennych powiatów, między innymi specjalny samochód wężowy z JRG Trzcianka oraz specjalny samochód ze sprzętem ochrony dróg oddechowych z JRG Chodzież.
Obszar pożaru podzielono na specjalne odcinki bojowe, które miały konkretne przydzielone zadania.

Działania zastępów straży polegały na gaszeniu palących się stogów, gaszeniu wnętrza hali, obronie zagrożonych budynków oraz na utworzeniu specjalnej magistrali wodnej ciągnącej się od pobliskiego dopływu rzeki Noteć, aż do samego miejsca pożaru. W tym celu zużyto około 40-50 odcinków węży w110 (około 1 km).
Podczas działań, dużym utrudnieniem dla ratowników było silne zadymienie oraz wysoka temperatura powietrza. Po kilku godzinach ciężkiej walki udało się opanować pożar. Stopniowo odsyłano do bazy jednostki z poza naszego powiatu.
Następnie przystąpiono do dogaszania.

Około godziny 20:30 na miejsce działań zadysponowane zostały dwa zastępy straży pożarnej z OSP Chodzież oraz zastęp z OSP Podstolice. Ich celem było wspomóc pracujących od kilku godzin strażaków w dogaszaniu pogorzeliska oraz w końcowej fazie działań pomóc w zwinięciu magistrali wodnej.
Nocne działania polegały głównie na rozgarnianiu słomy i przelewaniu pogorzeliska.
Wielkie słowa uznania dla pracujących strażaków w tak ciężkich warunkach.
Całkowitemu spaleniu uległy 3 duże stogi słomy oraz wnętrze hali.

W szczytowym momencie działań na miejscu pracowało około 30 zastępów straży pożarnej z powiatu Chodzieskiego, Pilskiego, Wągrowieckiego, Obornickiego oraz Czarnkowsko-Trzcianeckiego.

Podczas działań ratownicy mieli zapewniony ciepły posiłek oraz picie.

Zdjęcia: OSP Margonin, OSP Kaczory oraz Wasze Media.

Tekst: Powiat Chodzieski 112

Poprzedni artykułKoszmarny wypadek. Motorowerzysta potrącony i wciągnięty pod ciężarówkę. Walczy o życie (ZDJĘCIA)
Następny artykułChwile grozy. 8-latek wpadł do studni. Ranne dziecko trafiło do szpitala (ZDJĘCIA)