Wielkopolska 112
  • Strona główna
  • Poznań
  • Kalisz
  • Konin
  • Leszno
  • Wiadomości
    • Więcej
      • Chodzież
      • Czarnków
      • Gostyń
      • Grodzisk Wlkp.
      • Kargowa
      • Kępno
      • Międzychód
      • Nowy Tomyśl
      • Oborniki
      • Ostrzeszów
      • Pleszew
      • Słupca
      • Szamotuły
      • Wolsztyn
      • Złotów
    • Gniezno
    • Jarocin
    • Koło
    • Kościan
    • Krotoszyn
    • Ostrów Wlkp.
    • Piła
    • Rawicz
    • Śrem
    • Środa Wlkp.
    • Turek
    • Wągrowiec
    • Września
    • Wschowa
Reading: Pożar hali z chemikaliami w Przylepie. Jest śledztwo prokuratury. W związku z odpadami oskarżono osiem osób
Udostępnij
Wielkopolska 112Wielkopolska 112
Font ResizerAa
Search
Follow US
© 2022 Foxiz News Network. Ruby Design Company. All Rights Reserved.
Wielkopolska 112 > Z kraju > Pożar hali z chemikaliami w Przylepie. Jest śledztwo prokuratury. W związku z odpadami oskarżono osiem osób
Z kraju

Pożar hali z chemikaliami w Przylepie. Jest śledztwo prokuratury. W związku z odpadami oskarżono osiem osób

Ostatnia aktualizacja 25 lipca 2023 14:37
Opublikowano 25 lipca 2023
Udostępnij
Udostępnij

Pożar hali z chemikaliami w Przylepie. Zielonogórska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w związku z pożarem hali z toksycznymi chemikaliami w Przylepie. W 2021 r. zostało oskarżonych osiem osób w związku ze zgromadzonymi toksynami. Ich proces trwa.

Contents
  • Pożar hali w Przylepie, jest śledztwo prokuratury
  • Osiem osób oskarżonych w związku z odpadami

We wtorek, 25 lutego, w zielonogórskiej prokuraturze okręgowej odbyła się konferencja prasowa dotycząca pożaru hali w Przylepie. Potężny pożar hali z toksycznymi chemicznymi wybuchł w sobotę, 22 lipca. Gasiło go aż 370 strażaków. We wtorek, 25 lipca cały czas trwa dogaszanie odpadów w pozostałościach po hali.

Pożar hali w Przylepie, jest śledztwo prokuratury

Zielonogórska prokuratura okręgowa Górze wszczęła śledztwo dotyczące pożaru hali w Przylepie. Przesłuchania już świadków oraz właścicieli hal. Prokuratura zabezpieczyła również nagrania z monitoringu w okolicy.

- Reklama -

– Prokuratorzy nie byli jeszcze wewnątrz hali ponieważ cały czas trwa akcja strażaków – mówi Prokurator Ewa Antonowicz, rzeczniczka zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

Osiem osób oskarżonych w związku z odpadami

W 2021 r. zielonogórska prokuratura okręgowa oskarżyła osiem osób. Ich proces przed sądem w Zielonej Górze trwa. Wszyscy odpowiadają za składowanie toksycznych odpadów w hali w Przylepie.

Sześć oskarżonych osób ma bezpośredni związek z hali z odpadami, dwie to urzędnicy. Dokładnie naczelnik i inspektor starostwa powiatowego w Zielonej Górze. Odpowiadają za zaniechanie czynności w związku z niebezpiecznymi odpadami.

 

Udostępnij ten artykuł
Facebook Email Copy Link
Udostępnij
Poprzedni artykuł Dramatyczna walka o życie mężczyzny w Kargowej. Zmarł nas stacji benzynowej
Następny artykuł Groźny wypadek w Lesznie. Pięć osób rannych, w tym dwie poważnie (ZDJĘCIA)
- Reklama -

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Zaginiona mieszkanka Chorzemina odnaleziona

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 43-letniej Agnieszki z Chorzemina. Została odnaleziona

0 min czytania
Zaginęła Agnieszka Kaczmarek z Chorzemina

Policjanci poszukują zaginionej mieszkanki Chorzemina, Agnieszki Kaczmarek lat 42. Kobieta mierzy 160…

1 min czytania

Może Ciebie zainteresować

Z kraju

Potworny wypadek. Zginęły cztery młode osoby

Cztery młode osoby zginęły na miejscu po tragicznym wypadku, do którego doszło w Romanowie.  Wszystko wydarzyło się w nocy z…

1 min czytania
Z kraju

Wezwał policjantów, bo ktoś go dusił. Na miejscu prawda zaskoczyła mundurowych

Mężczyzna zgłosił funkcjonariuszom, że ktoś go dusił. Gdy policjanci dotarli na miejsce, okazało się, że pod adresem trwa libacja alkoholowa,…

1 min czytania
Z kraju

Ukraińcy ukradli kolejny czołg Rosjanom i jeździ nim po polu (FILM)

Na filmie opublikowanym w internecie zobaczymy uradowanych Ukraińców, którzy ukradli Rosjanom kolejny czołg i jeździli nim po polu. https://youtu.be/a5fk4o82bEk Kilku…

0 min czytania
Z kraju

Makabryczny wypadek. Audi zostało sprasowane. Kierowca walczy o życie (ZDJĘCIA)

Do wypadku doszło na odcinku drogi krajowej numer 59, Zalec–Mierzejewo. Kierujący audi uderzył w bok volkswagena, wypadł z drogi i…

1 min czytania
Wielkopolska 112

© 2025 – Wielkopolska 112, Wszelkie prawa zastrzeżone | hvln.pl

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?