Reklama samochody.pl

Okropne. Zaoferowali uchodźcom z dziećmi darmowy transport, a w busie zażądali pieniędzy. Kiedy nie dostali, kazali wysiąść

Policja w Lublinie zatrzymała dwie osoby, które usiłowały wyłudzić pieniądze od obywateli Ukrainy uciekających przed wojną. Przed punktem recepcyjnym zaoferowali czterem kobietom z trojgiem dzieci darmowy przewóz do Niemiec. Podczas podróży zażądali 150 euro od każdej przewożonej osoby.

Do bulwersującego zdarzenia doszło w piąte, 11 mara, w Lubyczy Królewskiej. Przed punktem recepcyjnym stały cztery kobiety z trójką dzieci. Chciłay jechać do Niemiec. Darmowy transport zaoferowała im kobieta i jej znajomy.

W trakcie jazdy mercedesem busem zażądali po 150 euro od każdej przewożonej osoby. Kiedy para spotkała się ze stanowczą odmową wysadzili uchodźców i postanowili wyjechać z Polski. Roztrzęsione kobiety, które wróciły na punkt recepcyjny zauważyli policjanci. Podeszli do kobiet i ustalili co się stało.

Szybkie działania doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawców. Zostali zatrzymani na przejściu granicznym (Hrebenne), kiedy próbowali przekroczyć granicę. Zatrzymani to 53-letni obywatel Bułgarii i jego 52-letnia znajoma. Za usiłowanie oszustwa grożą im kary po 8 lat więzienia.

Poprzedni artykułPoważny wypadek pod Wolsztynem. Rana osoba doznała złamania kręgosłupa (ZDJĘCIA)
Następny artykułŚmiertelny wypadek. Ciężarówka uderzyła w toyotę z uchodźcami z Ukrainy. Jedna osoba nie żyje, ciężko ranne dzieci (ZDJĘCIA)