Reklama samochody.pl

Pożar w odlewni aluminium w Koninie. Aluminium gasiło 36 strażaków

Aż 36 strażaków gasiło pożarem w hali odlewni Impexmetal Aluminium w Koninie. Po przybyciu na miejsce ustalono, że ciekłe aluminium wypływające z pieca hutniczego uszkodziło instalację hydrauliczną i chłodniczą pieca.

Szef zmiany poinformował strażaków, że prace przy piecach hutniczych zostały wstrzymane. Odłączono zasilanie. Pracownicy zakładu zaczęli sami gasić pożaru, ale nieskutecznie. Gaszenie podręcznym sprzętem gaśniczym okazało się nieskuteczne, następnie pracownicy opuścili halę przed przybyciem strażaków.

Na miejsce dotarła grupa operacyjna z komendy wojewódzkiej państwowej straży pożarnej w Poznaniu z komendantem miejskim straży w Koninie bryg. Maciejem Pilarskim.

Strażacy w aparatach ochronnych weszli do budynku i zaczęli walkę z pożarem. W celu schłodzenia ciekłego aluminium będącego jeszcze w kadzi podjęto decyzję o dorzucaniu do niej zimnego aluminium. Pianą gasili olej hydrauliczny. Dzięki temu ugasili pożar i ograniczyli jego rozprzestrzenianie się w hali.

W akcji brali udział strażacy z JRG nr 1 i 2 w Koninie, strażacy JRG nr 7 w Poznaniu, strażacy z JRG w Turku i druhowie OSP Chorzeń.

Poprzedni artykułMakabryczne odkrycie. Znaleziono ciało mężczyzny z roztrzaskaną głową
Następny artykułOhydnie okradli starszą mieszkankę Poznania. Ukradli biżuterię znacznej wartości