Reklama Toyota

Pożar domu w Przysiece Polskiej Pierwszej. Rodzina straciła wszystko w ogniu (ZDJĘCIA)

W niedzielę 14 lutego, o godzinie 14:28 Dyżurny Kościańskich strażaków odebrał zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Przysieka Polska Pierwsza. 

Na miejsce natychmiast zadysponowano cztery zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratiwniczo-Gaśniczej z Kościana, po dwa zastępy strażaków ochotników z Śmigla oraz Czacz i po jednym zastępie z Starego Bojanowa, Gryżyny i Racotu.

Po dojeździe na miejsce zastępów straży pożarnej całe poddasze domu jednorodzinnego było objęte już ogniem.

Dwie osoby, które mieszkały w domu jeszcze przed przybyciem straży opuścili budynek – informuje portal wlkp112.pl mł. asp. Dawid Kryś rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaszenia pożaru. Łącznie z pożarem walczyło jedenaście zastępów straży pożarnej z powiatu kościańskiego.

Po zlokalizowaniu i opanowaniu pożaru strażacy zaczęli wynosić na zewnątrz obiektu spalone elementy oraz dogaszali i sprawdzali czy nie ma kolejnych zarzewi ognia. Na tą chwilę budynek nie nadaje się do zamieszkania – dodaje Kryś

Na tą chwilę nie wiadomo jaka była przyczyna wybuchu pożaru.

 

Foto: OSP Śmigiel

Poprzedni artykułMakabryczny wypadek. Opel uderzył w drzewo i rozpadł się na kawałki. Kierowca zginął na miejscu (ZDJĘCIA)
Następny artykułBiznesmen z Poznania zatrzymany przez CBA. Miał wyłudzić milion w podatku VAT