Reklama samochody.pl

Pożar budynku jednorodzinnego w Drożyskach Wielkich. W wyniku pożaru dom nie nadaje się do użytku

Do pożaru doszło w środę, 24 lutego około godziny 13:00. w miejscowości Drożyska Wielkie. Dyżurny SKKP PSP w Złotowie na miejsce zdarzenia zadysponował OSP Zakrzewo oraz JRG Złotów wraz z grupą operacyjną komendanta powiatowego PSP. 

Po dojeździe na miejsce zastali rozwinięty pożar w jednym z pomieszczeń mieszkalnych, które znajdowało się na parterze budynku. Lokatorka z dwójką małoletnich dzieci ewakuowała się samodzielnie przed przybyciem służb. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań i przystąpili do gaszenia pożaru aby uniemożliwić rozprzestrzenianie się ognia. Po ugaszeniu oceniono stan mieszkania, lecz nie nadawał się on do dalszego przebywania w nim. W wyniku pożaru spaleniu uległo wyposażenie mieszkania oraz jedno pomieszczenie.

Mieszkańcy budynku mają już zastępcze lokum, a pomoc pogorzelcom zadeklarowały lokalne władze samorządowe gminy Zakrzewo i sołectwa Drożyska Wielkie.

Jak piszą strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie – ”W tym miejscu ponawiamy apel, pomimo nadchodzącego okresu wiosennego, prosimy o bezwzględne przestrzeganie podstawowych zasad w zakresie bezpiecznej eksploatacji różnorakich urządzeń grzewczych, zarówno tych opalanych paliwem stałym, gazowym czy innych zasilanych z sieci energetycznej.”

Foto: KP PSP w Złotowie.

 

Poprzedni artykułRobotnicy podczas pracy znaleźli niewybuch z II wojny światowej. Na miejsce wezwano patrol saperski (ZDJĘCIA)
Następny artykułMakabryczne odkrycie. Zwłoki noworodka znalezione w sadzie