Reklama Toyota

Pożar alpakarni. Z pożarem walczyło dziewięć zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

W dniu 6 września 2021 roku o godz. 15:57 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Konin gm. Lwówek.

Dyżurny SKKP do działań zadysponował zastęp gaśniczy GCBA-Rt z JRG Nowy Tomyśl oraz jednostkę OSP Lwówek, Linie, Brody. Po przyjeździe pierwszego zastępu na miejsca zdarzenia zastano pożar drewnianej stodoły w sąsiedztwie również drewnianej stajni alpak, zwierzęta znajdowały się w zagrodzie na zewnątrz budynku, brak osób poszkodowanych, na miejscu panowało silne zadymienie, poddasze budynku objętego pożarem wypełnione sianem.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 4 prądów wody w natarciu na palącą się stodołę oraz 1 prąd wody w obronie na sąsiedni budynek stajni. Dodatkowo na miejsce zadysponowano zastępy z jednostki OSP Bolewice, Zgierzynka i Posadowo oraz oficera pełniącego dyżur w dyspozycji komendanta.

Na potrzeby prowadzenia działań gaśniczych zbudowano punkt czerpania wody z pobliskiego stawu oraz równocześnie dowożono wodę z hydrantu oddalonego o ok. 1km od miejsca pożaru. Dalsze działania polegały na usuwaniu siana z poddasza stodoły oraz sukcesywnym dogaszaniu drewnianej konstrukcji budynku.

W związku z przepaleniem się drewnianego stropu na miejsce zadysponowano drabinę mechaniczną SD-30 z JRG Nowy Tomyśl w celu kontynuacji prac rozbiórkowych. Na zakończenie działań miejsce zdarzenia sprawdzono kamerą termowizyjną, która nie wykazała zagrożeń.

Poprzedni artykułCiężarówka wypadła z drogi i przewróciła się na prawą stronę (ZDJĘCIA)
Następny artykułŚmiertelny wypadek. Auto wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Nie żyje kierowca