Dramat w powiecie nowotomyskim. Nie żyje 64-latek (ZDJĘCIA)

Dramat w powiecie nowotomyskim / foto. asp. Arkadiusz Martyniak (PSP Nowy Tomyśl)

W dniu 7 kwietnia 2024 roku o godzinie 15:55 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o utonięciu osoby w stawie w miejscowości Stary Tomyśl.

Dyżurny SKKP do działań zadysponował zastępy z JRG Nowym Tomyśl, Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno – Nurkowego z JRG 1 Poznań, OSP Zbąszyń oraz OSP Róża.

Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia zastano osobę, która przekazała informację Kierującemu Działaniem Ratowniczym o utonięciu mężczyzny, wskazując jednocześnie miejsce prawdopodobnego wypadku.

foto. asp. Arkadiusz Martyniak (PSP Nowy Tomyśl)

Działania strażaków polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukiwaniu miejsca wskazanego przez świadka zdarzenia oraz całego akwenu wodnego. Działania odbywały się przy użyciu łodzi oraz sani lodowych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia grupy ratownictwa wodno-nurkowego do poszukiwań wykorzystano sonar. Po wstępnej lokalizacji do wody wprowadzono nurka, który odnalazł mężczyznę. Poszkodowany został wydobyty na brzeg, gdzie rozpoczęto udzielanie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Przybyły na miejsce lekarz niestety stwierdził zgon u 64 letniego mężczyzny.

Strażacy przypominają o czym powinien pamiętać każdy, kto przebywa nad wodą.

Pamiętajmy!!!

  • pływając łódkami, kajakami i rowerami wodnymi pamiętajmy o założeniu kapoka,
  • wchodząc do wody po dłuższym czasie spędzonym na słońcu pamiętajmy o tym, że musimy stopniowo zmoczyć ciało, żeby przyzwyczaić je do niższej temperatury – w ten sposób unikniemy szoku termicznego,
  • pływając na materacach trzymajmy się blisko brzegu – nie wypływajmy nimi na środek jeziora, akwenu,
  • pod żadnym pozorem nie wchodzimy do wody po alkoholu,
  • wypływając w dłuższy rejs pamiętajmy, żeby wcześniej sprawdzić prognozę pogody.
Poprzedni artykułOkropne. Matka za karę zamknęła czterolatka w bagażniku auta i poszła na zakupy
Następny artykułPirat drogowy za kierownicą Audi. 27-latek pędził jak szalony