Reklama Toyota

Poważny wypadek z udziałem motocyklisty. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala (ZDJĘCIA)

W poniedziałek, 15 marca w miejscowości Bielsko w powiecie międzychodzkim, w gminie Międzychód doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku z udziałem motocyklisty. 

Międzychodzie służby o wypadku zostały powiadomione około godziny 13:45. Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Międzychodu, policję oraz zespół ratownictwa medycznego. Po dojeździe okazało się, że na miejsce konieczne będzie również wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego, kierowanie ruchem oraz pomoc w przetransportowaniu rannego do śmigłowca.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów – Kierująca samochodem marki Opel mieszkanka Międzychodu jadąc ul. Ratajczaka w kierunku ul. Lecha nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła w jadącego ul. Przemysłową motocyklistę. Mężczyznę z obrażeniami ciała przewieziono śmigłowcem do szpitala w Gorzowie Wlkp. – informuje rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie Justyna Rybczyńska