Reklama samochody.pl

Poważny wypadek. Osobówka czołowo zderzyła się z dostawczakiem. Dwie kobiety i małe dziecko w szpitalu (ZDJĘCIA)

Dwie kobiety o 10-miesięczne dziecko przewieziono do szpitali w Lesznie i w Gostyniu.

Na razie nie wiadomo jakich doznali obrażeń i czy zagrażają ich zdrowiu i życiu. Samochód, którym jechali zderzył się czołowo z dostawczym Iveco. Wszystko wydarzyło się na prostym odcinku krajowej „dwunastki”, która przez najbliższe godziny będzie całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy i ustala okoliczności wypadku.

Do zdarzenia doszło po godz. 22. na trasie Gostyń – Gola. Czołowo zderzyły się Opel Vectra na leszczyńskich tablicach rejestracyjnych oraz dostawcze Iveco. Siła zderzenia była potężna, bo z osobówki wypadł silnik. – Kiedy dotarliśmy na miejsce uczestnicy zdarzenia byli poza pojazdami. Z pomocą ruszyli im przypadkowi kierowcy. Nasze działania polegały na udzieleniu im pomocy do czasu przyjazdu karetek pogotowia – mówi asp. sztab. Sebastian Kasperkowiak, dowódca KP PSP Gostyń. Do szpitali w Lesznie w i Gostyniu zabrano osoby jadące osobówką – dwie kobiety i 10-miesięczne dziecko. Nie wiadomo jakich obrażeń doznali poszkodowani i czy zagrażają ich zdrowiu i życiu. Kierowca |Iveco nie wymagał hospitalizacji.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają okoliczności wypadku. Z naszych informacji wynika, że do zderzenia miała doprowadzić kierująca Oplem, która jadąc w kierunku Leszna podjęła manewr wyprzedzania. Nie zdążyła jednak wrócić na swój pas i zderzyła się czołowo z busem. Kierowca Iveco jadący w kierunku Gostynia próbował uniknąć kolizji. Bezskutecznie.

Gostyn24.pl

Poprzedni artykułPożar złomowiska w Wilkowicach. Straty oszacowano na około 100 tyś,zł [ZDJĘCIA]
Następny artykułWypadek na autostradzie A2 w kierunku Warszawy. Z przyczepy wypadł koń