Poważny wypadek na krajowej 32. Lądował śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

foto. OSP Strykowo

W dniu 08 kwietnia 2024 r. około godziny 15:30, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 w Mosinie zostały zadysponowane do zdarzenia na drodze krajowej numer 32 niedaleko Strykowa pod Poznaniem. 

Miał tam miejsce wypadek dwóch pojazdów –  Mercedesa (van) oraz ciągnika siodłowego Renault wraz z naczepą. W zdarzeniu brały udział 2 osoby. Pierwsi przybyli druhowie z OSP Strykowo, podjęli trudne działania wydobycia uwięzionego kierowcy pojazdu osobowego, wykorzystaniem sprzętu hydraulicznego.

Strażacy udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz medycznych czynności ratunkowych osobom biorącym udział w zdarzeniu. Równolegle prowadzone były działania mające na celu bezpośrednie zabezpieczenie pojazdów a także zajęto się sorpcją rozlanych płynów eksploatacyjnych. Ruch na zabezpieczonym odcinku był całkowicie zablokowany. Po przebadaniu przez przybyłe Zespoły Ratownictwa Medycznego, obie osoby biorące udział w wypadku zostały przetransportowane do szpitala. Na miejscu lądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W działaniach oprócz JRG nr 9 i Policji brały również udział jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ze Strykowa, Stęszewa oraz zastęp ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznania a także Specjalistyczna Grupa Chemiczno – Ekologiczna JRG nr 6 z Poznania, która wypompowała paliwo ze zbiornika pojazdu, aby nie doszło do jego wycieku.

Poprzedni artykułGigantyczny pożar. Straty sięgają milion złotych (ZDJĘCIA)
Następny artykułWzburzona piana, nieznanego pochodzenia. Interweniowała straż pożarna (ZDJĘCIA)