Gigantyczny pożar. Straty sięgają milion złotych (ZDJĘCIA)

16 kwietnia 2024 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze kompleksu budynków w miejscowości Koźlątków, gm. Lisków.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano liczne Siły i Środki, w tym Pluton KALISZ , kontener ODO z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim oraz Grupę Operacyjną Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu pod dowództwem Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu st. bryg. Tomasza Polaka.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie podano 4 prądy wody w natarciu na palące się budynki gospodarcze oraz 3 prądy wody w obronie na budynek mieszkalny – jednorodzinny. Pożar został zlokalizowany.

Przybyły na miejsce zdarzenia kontener ODO Ostrów Wielkopolski przystąpił do uzupełnienia zużytych butli powietrznych. Na miejscu zdarzenia Kierowanie Działaniami Ratowniczymi przejął Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu st. bryg. Tomasz Polak.

Dalsze czynności polegały na usuwaniu wyposażenia i dogaszaniu poza obiektem. Po oddymieniu sprawdzono obiekt za pomocą kamery termowizyjnej. Nie stwierdzono zagrożenia. Teren zdarzenia przekazano właścicielowi.

Poprzedni artykułSzalona jazda młodego Ukraińca zakończona dachowaniem. Śmigłowcem trafił do szpitala (ZDJĘCIA)
Następny artykułPoważny wypadek na krajowej 32. Lądował śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)