Reklama Toyota

55 – latek ukradł puszkę z pieniędzmi na cel charytatywny. Pieniądze przepił, a teraz grozi mu do 5 lat więzienia

Dzielnicowi z Włoszakowic zatrzymali sprawcę kradzieży puszki wraz z pieniędzmi zbieranymi na pomoc chorującej kilkuletniej dziewczynce. 55-latek skradzione pieniądze przeznaczył na alkohol, papierosy i jedzenie. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci z Zespołu Dzielnicowych we Włoszakowicach ustalili, że 8 września br.  w godzinach porannych, w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Boszkowa, ktoś skradł puszkę wraz z pieniędzmi zbieranymi na cel charytatywny. Puszka wystawiona była na ladzie lokalu. Zbierano do niej pieniądze na pomoc chorującej kilkuletniej mieszkanki gminy Włoszakowice. W jej wnętrzu znajdowało się około tysiąca złotych.

Dzielnicowi zajęli się tą bulwersującą sprawą i dość szybko ustalili sprawcę kradzieży. Okazał się nim 55-letni mieszkaniec Wrocławia. 12 września br. mężczyzna został zatrzymany na terenie Boszkowa, a następnie usłyszał zarzut kradzieży puszki z zawartością tysiąca złotych. Podejrzany wyjaśnił policjantom, że skradzione pieniądze przeznaczył na alkohol, papierosy i jedzenie. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykułMartwa koza w barze z kebabem. Sanepid zamknął lokal
Następny artykułDwóch mężczyzn dokonało rozboju na 19-latku. Teraz grozi im nawet do 15 lat pozbawienia wolności