Reklama Toyota

Potrącenie kobiety w Poniecu. 74-latka trafiła do szpitala (ZDJĘCJA,WIDEO)

W Poniecu (Powiat Gostyński) doszło do potrącenia kobiety. Ranna 74-latka ranna trafiła do szpitala. 

Dyżurny Gostyńskich policjantów zgłoszenie otrzymał około godziny 10:00. Według zgłoszenia wynikało, że w Poniecu na ulicy Dworcowej doszło na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszego. Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

Kierujący samochodem volkswagen jetta na prostym odcinku drogi nie ustąpił pierwszeństwa 74-letniej kobiecie i doszło do potrącenia- mówi Adrian Polerowicz, naczelnik wydziału ruchu drogowego KPP w Gostyniu.

Do potrącenia doszło w chwili, gdy kobieta znajdowała się na przejściu dla pieszych.
– Kobieta właściwie kończyła przechodzenie przez przejście, to nie było nagłe wejście czy wtargnięcie, ale przechodzenie z lewej na prawą stronę, po której poruszał się kierowca jetty. Tłumaczył się zagapieniem na stragany targowe – dodaje Polerowicz.
Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zadecydował o przetransportowaniu 74-latki do szpitala. Wstępnie stwierdzono ogólne potłuczenia. Pozostała w szpitalu na obserwacji i dodatkowych badaniach. Od ich wyniku zależy, czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja, czy jako wypadek.