Reklama Toyota

Potężny pożar podkładów kolejowych. Z żywiołem walczyły 24 zastępy straży pożarnej (ZDJĘCIA, WIDEO)

Pożar składowiska podkładów kolejowych w miejscowości Ksawerów (Gmina Koźminek). Z ogniem walczono blisko 12 godzin. 

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło w środę 29 września o godzinie 15:22 i wynikało z niego, iż przy zakładzie produkcji palet doszło do pożaru odpadów drewnopochodnych składowanych w wiacie o wymiarach 2 m x 15 m i wysokości 3 m.

Pożar  rozprzestrzenił się na składowisko podkładów kolejowych o wymiarach 50 m x 16 m i wysokości 4 m będących w bezpośrednim sąsiedztwie z wiatą. Ze względu na bliskie składowanie podkładów kolejowych przy samym lesie następowało szybkie rozprzestrzenianie się pożaru w tym kierunku, który był potęgowany wiatrem w kierunku lasu. Dodatkowym zagrożeniem pożarowym były także składowane za lasem sterty słomy w balotach.

Na miejsce skierowano liczne Siły i Środki z terenu powiatu kaliskiego, w tym Pluton Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego, który zapewnił ciągłość podawania wody z pobliskiej rzeki Swędrnii.

Na miejscu działań obecni byli: Komendant Miejski PSP w Kaliszu bryg. Sławomir Kotoński oraz Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Kalisz kpt. Damian Knop, Grupa Operacyjna Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu, Grupa Operacyjna Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu. W działaniach, które trwały ponad 11 godzin wzięły udział 24 zastępy straży pożarnej.

Poprzedni artykułTragedia w Lublinie. Matka prawdopodobne udusiła troje swoich dzieci
Następny artykułPłonie pustostan w Kaliszu. Strażacy walczą o ogniem