Potężne uderzenie CBŚP w narkobiznes w Wielkopolsce (FILM)

Policjanci CBŚP przejęli 120 kg marihuany ukrytej w 246 litrowych beczkach. Narkotyk został przemycony z Hiszpanii i wszystko wskazuje na to, że miał trafić do odbiorców z terenu woj. wielkopolskiego. Podczas akcji policjanci zatrzymali kierowcę samochodu ciężarowego, któremu w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu przedstawiono zarzuty dotyczące przemytu i próbę wprowadzenia na rynek znacznych ilości marihuany.

Policjanci z Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji na terenie województwa wielkopolskiego, podczas kontroli drogowej przejęli 120 kg marihuany próżniowo zapakowanej w foliowe torebki. Narkotyk został przemycony z Hiszpanii do Polski na naczepie samochodu ciężarowego w siedmiu beczkach przeznaczonych do przewozu produktów spożywczych.

Zgodnie z dokumentacją przewozową w 80 pojemnikach miał znajdować się koncentrat pomidorowy. Policjanci wstępnie oszacowali wartość hurtową zabezpieczonej marihuany na około 2 mln zł, gdyby jednak ten towar trafił na rynek dilerzy mogliby zarobić nawet 5 mln zł.

Podczas akcji policjanci CBŚP zatrzymali kierowcę samochodu ciężarowego, któremu w Prokuratorze Okręgowej w Poznaniu przedstawiono zarzuty dotyczące wewnątrzwspólnotowego przewozu i próbę wprowadzenia na rynek znacznych ilości narkotyków.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące, do którego Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto przychylił się. Podejrzanemu grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 20 lat.

Aktualnie funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności przemytu oraz osoby zamieszane w ten proceder.

Poprzedni artykułSadystyczny 14-latek wrzucił kotka do studzienki i rzucał w niego cegłami
Następny artykuł71-latek przejechał po dwuletnim dziecku na pasach i odjechał. Mrożące krew w żyłach nagranie (FILM)