Poszukiwany uciekał policji skuterem. Uderzył w radiowóz i został zatrzymany

Policjanci zatrzymali 27-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ale nie jest to jedyne przewinienie kierowcy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W dniu, 30 lipca, podczas patrolowania leśnej drogi pomiędzy Jaktorowem a Borówkami policjanci z komisariatu w Margoninie podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierowcy skutera. Ten, pomimo wydania sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie pojazdu, zignorował polecenia, nie zatrzymał pojazdu i kontynuował dalszą jazdę.

Kiedy policjanci byli na wysokości uciekającego skutera, jego kierowca w pewnym momencie jechał jednośladem w stronę radiowozu. Uderzył w radiowóz uszkadzając go, a następnie zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Policjanci znaleźli przy uciekinierze woreczek z białym proszkiem. 27-latek przyznał się, że wcześniej zażył amfetaminę. Sprawdzenia w policyjnych bazach pozwoliły na ustalenie, że kierowca skutera jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Wągrowcu w związku z wcześniej zasądzoną karą. Pojazd, którym się poruszał, nie posiadał tablicy rejestracyjnej, ważnych badań technicznych oraz aktualnej polisy OC.

Mężczyzna został zatrzymany. To mieszkaniec gminy Szamocin, który usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli oraz posiadania narkotyków. Jeśli badanie krwi potwierdzi, że prowadził pojazd będąc pod wpływem amfetaminy, będzie miał uzupełnione zarzuty o ten czyn. Oprócz tego odpowie także za uszkodzenie radiowozu.

Odrębnie Policja prowadzi także czynności w sprawie o wykroczenie dotyczące kierowania pojazdem pomimo braku dopuszczenia go do ruchu. Posiadacz pojazdu mechanicznego odpowie także za brak OC, które jest obowiązkowym ubezpieczeniem, a za którego brak grożą dotkliwe kary finansowe.

Poprzedni artykułGroza na przejeździe kolejowym. Wjechała tyłem ładowarką na tory i utknął między rogatkami (FILM)
Następny artykułZaginął Zbigniew Nowak. Wracał z pracy w Warszawie do Poznania