Reklama Toyota

Pierwsza zmiana wolsztyńskich strażaków już w domu.Czekali na nich najbliżsi oraz koledzy z pracy (ZDJĘCIA, WIDEO)

W dniu 24.08.2021 roku wczesnym rankiem pierwsza zmiana wolsztyńskich strażaków, którzy w ramach Moduły GFFFV Poznań brała udział w działaniach gaśniczych w Grecji, wróciła do kraju. W Komendzie Powiatowej PSP w Wolsztynie czekali na nich najbliżsi oraz koledzy z pracy.

Około godziny 21:00 samolot ze strażakami wracającymi z misji w Grecji wyladował na lotnisku w Warszawie. Na miejscu przywitał ich Minister w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik oraz Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak. Po tym wydarzeniu strażacy udali się w podróz powrotną do swoich domów. W siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Wolsztynie czekali na nich najbliżsi oraz koleżanki i koledzy z pracy, którzy przygotowali im gorące powitanie. Nie obyło się bez emocji i łez wzruszenia.

Przypomnijmy, że 143 strażaków z Modułów Poznań, Wrocław wspartych kolegami z województw małopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego wyjechało na początku sierpnia walczyć z pożarami na greckiej wyspie Evia a następnie w okolicach Aten. W miniony weekend zapadła decyzja o wymianie strażaków. Druga grupa funkcjonariuszy już działa na terenie Grecji.

Poprzedni artykułNowy wóz ratowniczo-rozpoznawczy dla OSP Świętno (ZDJĘCIA, WIDEO)
Następny artykułPerfidny oszust naciągał ludzi na pożyczkach