Reklama samochody.pl

Ponad półtora kilograma narkotyków w rękach policji

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Pile zatrzymali 9 mężczyzn, którzy odpowiedzą za posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Jednemu z nich policjanci udowodnili także kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Wartość zabezpieczonych narkotyków to co najmniej 50 tysięcy złotych. Zatrzymanym mężczyznom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Ustalenia pilskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości kryminalnej przyczyniły się do zatrzymania 9 mężczyzn związanych z narkotykowym biznesem Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli ponad 1200 gramów amfetaminy, 130 gramów marihuany i ponad 250 tabletek ecstasy. Czarnorynkową wartość narkotyków szacuje się na blisko 50 tys. złotych. Działania podjęte przez policjantów doprowadziły do mężczyzny, który w obawie przed zatrzymaniem ukrył poza swoim miejscem zamieszkania blisko 800 gramów amfetaminy. Kolejny z zatrzymanych, oprócz posiadania zabronionych substancji usłyszy także zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających. Wśród osób zajmuących się przestępczym procederem znajdował się również mieszkaniec powiatu nakielskiego, który w swoim samochodzie przechowywał ponad 150 gramów różnych substancji psychotropowych. Działania funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego udaremniły wprowadzenie narkotyków w dalszy obieg.

Dla niektórych osób okres pandemii może wydawać się idealnym momentem do swoich przestępczych działań. Policjanci jednak, mimo dodatkowych zadań związanych z COVID-19, cały czas dbają o wysoki poziom bezpieczeństwa mieszkańców i udaremniają przestępcze działania. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Opracowanie:Jędrzej Panglisz

Poprzedni artykułPożar pomieszczenia gospodarczego w Pile [ZDJĘCIA]
Następny artykułMężczyzna wisiał na gałęzi drzewa. Szybka interwencja policji zapobiegła tragedii