Policyjny pościg. Pięciu policjantów rannych

Wczoraj po 21:00 na terenie powiatu szamotulskiego policjanci prowadzili pościg za kierującym samochodem marki BMW, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Policjanci szamotulskiej drogówki dali mu sygnał do zatrzymania się w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości na drodze Wronki-Piotrowo. Ignorował polecenia funkcjonariuszy i podjął próbę ucieczki. Bezpośrednio udział w pościgu brały 4 radiowozy. Łącznie w całe działania zaangażowanych było co najmniej kilkunastu policjantów.

W trakcie pościgu uszkodzone zostały w sumie 4 pojazdy – 3 policyjne oraz samochód uciekającego mężczyzny. Dwa radiowozy zostały uszkodzone przez uciekającego mężczyznę, gdy próbował ominąć policyjną zaporę. Jeden radiowóz został uszkodzony, gdyż musiał zostać użyty do zatrzymania uciekającego samochodu.

Po kilkudziesięciu minutach pościgu (który prowadził przez gminę Obrzycko, gminę Wronki oraz teren powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego) kierujący BMW oraz pasażer samochodu zostali zatrzymani w Piotrowie.

Okazało się, iż samochodem kierował 28-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Kierujący posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. 5 policjantom udzielona została pomoc medyczna. Czworo z nich nie doznało poważnych obrażeń, jeden z nich jest hospitalizowany. Czynności w niniejszej sprawie są w toku.

KPP Szamotuły