Reklama Toyota

Policjantka po służbie udaremniła kradzież dwóch mężczyzn w sklepie

Pilska policjantka w czasie wolnym od służby zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży artykułów spożywczych w jednym z pilskich marketów. Mężczyźni próbowali niezauważenie opuścić sklep spożywczy. Nie spodziewali się jednak natychmiastowej reakcji mundurowej, która ujęła ich przy drzwiach wyjściowych. Jak się później okazało nie była to ich pierwsza kradzież.

W minioną sobotę funkcjonariuszka z Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego pilskiej jednostki udała się na zakupy do jednego z marketów na terenie miasta. W trakcie pobytu w sklepie zauważyła dwóch znanych jej z poprzednich interwencji mężczyzn. Policjantka spostrzegła również, ze jeden z nich wkładał produkty do plecaka, natomiast drugi chował je pod kurtką.

Kiedy mężczyźni zaczęli iść w kierunku wyjścia bez wahania ruszyła za uciekinierami i ujęła ich przy drzwiach frontowych sklepu. Następnie przekazała sprawców kradzieży ochroniarzowi, który wybiegł z marketu po zobaczeniu całego zajścia na kamerach monitoringu. Wspólnie poczekali na przyjazd umundurowanych policjantów.

Jak się później okazało byli to mężczyźni w wieku 45 i 54 lat. Mieszkańcy Piły w przeszłości dokonywali licznych kradzieży. Za popełnione wykroczenie sprawcy odpowiedzą przed sądem, grozi im grzywna do 5 tysięcy złotych.

Praca policjanta jest szczególna, ponieważ nie kończy się w momencie rozliczenia służby. Wyżej opisana sytuacja jest przykładem zdecydowanej i błyskawicznej reakcji funkcjonariuszki, która w czasie wolnym zatrzymała sprawców wykroczenia na gorącym uczynku i odzyskała skradzione produkty.

Poprzedni artykuł61-latek kierował samochodem na podwójnym gazie. W wydychanym powietrzu miał blisko 2,5 promila alkoholu
Następny artykułDziecko stało samo na balkonie. Wezwano służby ratunkowe