Reklama samochody.pl

Policjant po służbie zatrzymał zatrzymał uciekającego pijanego kierowcę

Szybka reakcja i spostrzegawczość policjanta Wydziału Kryminalnego złotowskiej komendy zakończyła niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy. 67-latek, który jechał osobowym volkswagenem niszcząc po drodze znaki drogowe miał ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusz uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę, niebawem mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

To kolejny przykład, gdzie czujność i godna naśladowania postawa policjantów nawet niebędących na służbie przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

Policjantem jest się przez całą dobę. To nie praca, a służba. Tym razem udowodnił to funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Funkcjonariusz 25 kwietnia br. wracając ze służby  zauważył na ul. Staszica jadącego z dużą prędkością volkswagena, który poruszał się środkiem drogi.  Jak się później okazało ten sam kierowca na ul. Norwida taranował znajdujące się na wysepkach znaki drogowe.

Policjant, wykorzystując dogodny moment i udaremnił dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu mężczyźnie i wezwał patrol Policji. Już pierwsze chwile interwencji pokazały, że podejrzenia policjanta

były słuszne. Z mężczyzną był utrudniony kontakt. Miał bełkotliwą mowę i czuć było od niego wyraźnie alkohol. Alkomat wykazał w organizmie 67-latka ponad dwa i pół promila alkoholu.

Mężczyzna niebaw

em odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu to jedna z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu. Nie zapominajmy, że może być ona przyczyną ludzkich tragedii.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co naj

mniej 5 tys. złotych.

Opracowanie: KPP Złotów.

Poprzedni artykułZderzenie motocykla i osobówki w Starym Bojanowie [ZDJĘCIA]
Następny artykułDuży pożar lasu. Strażacy wiele godzin walczyli z ogniem [ZDJĘCIA, WIDEO]