Reklama samochody.pl

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowce i dwóch złodziei, z których jeden był poszukiwany

Dzielnicowy z Poznania udowodnił, że praca w policji to przede wszystkim służba. Nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru, czy też dniem wolnym. Czujne oko oraz policyjne doświadczenie mł. asp. Dawida Grzelaka pozwoliły na zatrzymanie dwóch sprawców kradzieży oraz mężczyzny, który pod wpływem alkoholu wsiadł za „kółko”. Teraz sprawcy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

25 sierpnia br. mł. asp. Dawid Grzelak – Dzielnicowy z Komisariatu Policji Poznań – Grunwald, będąc w dniu wolnym od służby dowiedział się od znajomego, że zostały skradzione rzeczy osobiste oraz sprzęt elektroniczny z pojazdu. Słysząc to, policjant był na przejażdżce rowerem w centrum miasta. Jadąc w stronę Grunwaldu, na ulicy Grochowskiej w Poznaniu, zauważył dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi sprawców kradzieży.

Jak ustalił policjant, mężczyźni kilka chwil wcześniej na ulicy Swoboda w Poznaniu wykorzystali chwilę nieuwagi pokrzywdzonego i z wnętrza jego pojazdu ukradli torbę z zawartością odzieży sportowej, laptopa oraz telefonu komórkowego.

Dzielnicowy widząc podejrzanych, nie zastanawiał się ani chwili i niezwłocznie przystąpił do akcji. Telefonicznie powiadomił dyżurnego podległej jednostki o zaistniałej sytuacji, który skierował w ten rejon patrol funkcjonariuszy. Sprawcy zostali zatrzymani. To 32 i 35-letni mieszkańcy Poznania, którzy wcześniej wielokrotnie byli notowani za podobne przestępstwa.

Po sprawdzeniu ich bagażu okazało się, że wewnątrz znajdują się skradzione chwilę wcześniej przedmioty. Sprzęt został odzyskany i będzie mógł wrócić do prawowitego właściciela.

Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 35-latek jest osobą poszukiwaną przez Policję do odbycia kary roku pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. Mężczyzna został doprowadzony do aresztu śledczego, a wcześniej wraz z drugim sprawcą usłyszeli zarzuty kradzieży.

Na tym jednak nie koniec…

Po dwóch godzinach od tego zdarzenia mł. asp. Dawid Grzelak udaremnił podróż samochodem, mężczyźnie pod wpływem alkoholu. Zauważył go na ulicy Swoboda w Poznaniu i zakazał dalszej jazdy. Okazało się, że 67 – latek wypił alkohol, po czym wsiadł za „kółko”. Teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Poprzedni artykułOszukał metoda na komornika. Ukradł 150 tys zł. Policja publikuje wizerunek
Następny artykułW Rawiczu na ul. Kościuszki znaleziono portfel z gotówką. Policja szuka jego właściciela