Reklama Toyota

Policjanci zatrzymali naćpanego kierowcę ciężarówki

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę ciężarówki, który był pod wpływem narkotyków. Ponadto w kabinie przewoził marihuanę oraz kokainę. Stracił uprawnienia do kierowania oraz odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków i posiadanie posiadanie środków zabronionych

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie w ostatnich dniach, kontrolowali stan techniczny pojazdów mechanicznych, które poruszają się po drogach powiatu.

1 marca w południe, na drodze krajowej nr 11, mundurowi zatrzymali do kontroli ciężarowego Mercedesa, którym kierował mieszkaniec powiatu poznańskiego. Mężczyzna realizował zlecenie transportu opakowań kartonowych na trasie Poznań – Szczecinek.

Gdy kierowca otworzył drzwi kabiny, by porozmawiać z policjantami, kontrolujący wyczuli specyficzny zapach wydobywający się z wnętrza pojazdu. Kierowca ciężarówki był ewidentnie zdenerwowany faktem kontroli drogowej, a zanim wysiadł z pojazdu próbował coś ukryć w kabinie.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Wynik badania nie wykazał by był pod wpływem alkoholu, jednak jego zachowanie oraz zapach z kabiny, wskazywał na to że może być pod wpływem substancji odurzających.

Kierowca po chwili rozmowy oświadczył policjantom, że palił marihuanę. Przeprowadzona kontrola pojazdu wyjaśniła również zdenerwowanie kierowcy, przed wyjściem z kabiny. W rzeczach mężczyzny mundurowi znaleźli dwa woreczki strunowe. Jeden z zawartością zielonego suszu, drugi z zawartości białego proszku. Przeprowadzone wstępne badanie testerem substancji, wykazało że jest to marihuana i kokaina.

Dalszej czynności potwierdziły, również że 37 latek kierował Mercedesem pod wpływem środka odurzającego.

Został zatrzymany i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Stracił uprawnienia do kierowania, a zgodnie z przepisami prawa, odpowie za kierowanie pod wpywem środka odurzającego oraz za posiadanie środków psychotropowych.

Poprzedni artykułGroził, że zabije. Przez messengera. Trafił do aresztu na trzy miesiące
Następny artykułStraszne morderstwo. Mężczyzna zabił nożem swoją partnerkę i uciekł z miejsca