Reklama samochody.pl

Policjanci z Piły zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Policjanci z Piły zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Sprawca, 28-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego próbował uciekać z miasta pociągiem. Decyzją Sądu Rejonowego w Pile mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

14 grudnia 2020 roku dyżurny pilskiej jednostki otrzymał informację o ugodzeniu nożem mężczyzny, w jednym z mieszkań na terenie Piły. W domu wynajmowanym przez pracowników firmy doszło do awantury, gdzie 28-letni mężczyzna ranił nożem swojego znajomego z pracy. Natychmiast na miejsce zostali zadysponowani policjanci, którzy ustalili że sprawca zabrał swoje rzeczy i uciekł. Z uwagi na poważne obrażenia ręki, pokrzywdzony niezwłocznie trafił do szpitala.

Policyjne patrole natychmiast rozpoczęły poszukiwania 28-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli podejrzanego mężczyznę na terenie dworca kolejowego, kiedy czekał na pociąg. Podczas legitymowania próbował on wprowadzić policjantów w błąd co do swojej tożsamości, jednak podczas dokładnej kontroli mundurowi znaleźli jego dowód osobisty. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany.

Podczas pracy na miejscu zdarzenia śledczy z policji i prokuratury zebrali szczegółowy materiał dowodowy. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa 46-letniego mieszkańca powiatu sławieńskiego.

Sąd Rejonowy w Pile przychylił się do wniosku policji oraz pilskiej prokuratury i zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

mł. asp. Jędrzej Panglisz