Reklama samochody.pl

Policjanci z Piły zareagowali w odpowiednim momencie i uratowali życie mężczyzny

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Pile zauważyli w centrum miasta mężczyznę, który potrzebował pomocy. Szybkie i zdecydowane działanie policjantów oraz skutecznie przeprowadzona reanimacja uratowała mężczyźnie życie.

Pod koniec maja asp. Monika Prusak oraz asp. Mariusz Haufa wykonywali zadania służbowe na terenie miasta Piły. Podczas przejazdu w okolicach placu Staszica zauważyli grupę osób, która skupiona była wokół jednego mężczyzny. Funkcjonariusze zatrzymali się, aby rozpytać czy nikt nie potrzebuje ich pomocy. W momencie kiedy wychodzili z pojazdu zauważyli jak mężczyzna osuwa się na ziemię i traci przytomność. Policjanci sprawdzili puls, który przestał już być wyczuwalny. Funkcjonariusze przystąpili do reanimacji mężczyzny oraz wezwali na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po kilku minutach mężczyzna zaczął samodzielnie oddychać i odzyskał przytomność. Przybyła na miejsce karetka pogotowia zabrała poszkodowanego do szpitala na dalsze badania. Dzięki zaangażowaniu oraz zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego udało się zapobiec tragedii i przywrócić mężczyźnie funkcje życiowe.

Tekst: sierż. Wojciech Zeszot

Poprzedni artykułPilne! Potężny pożar w Przysiece Polskiej. Trwa walka strażaków z ogniem (WIDEO)
Następny artykułSpacerowiczka znalazła pojemniki z jadowitymi pająkami. Zamarła gdy do nich zajrzała