Reklama samochody.pl

Policjanci ściągnęli pętlę z szyi nieprzytomnego mężczyzny

Policjanci z pleszewskiej „patrolówki” uratowali 54-letniego mężczyznę, który próbował targnąć się na swoje życie. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

W sobotę, 21 maja, przed godziną 15:00 dyżurny pleszewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu w jednej z podpleszewskich miejscowości. Z zawiadomienia wynikało, że zagrożone jest życie mężczyzny. Zgłaszająca przekazała, że osoba bliska próbuje popełnić samobójstwo.

Na miejsce pojechali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego pleszewskiej komendy sierż. szt. Bartosz Chmiel, st. sierż. Dawid Dydo i st. post. Piotr Skrzypczak. Gdy policjanci byli w pobliżu mieszkania, usłyszeli krzyki kobiety, która prosiła o pomoc.

Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie. Po wejściu do mieszkania, zdjęli pętle z szyi nieprzytomnego mężczyzny i udzielili mu pierwszej pomocy.

Oczekując na przyjazd załogi pogotowia ratunkowego przez cały czas monitorowali czynności życiowe 54-latka. Zdecydowane i szybkie działanie policjantów uratowało życie mężczyzny. Trafił on pod opiekę lekarzy.

Poprzedni artykułW kilka godzin ukradli z 8 marketów kawę wartą 10 tys. zł
Następny artykułJechał audi z prędkością 148 km/h przez miejscowość