Duży pożar zboża i ścierniska. Spłonęło 8 hektarów

W środę, 10 lipca 2024 roku o godz. 12.24 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o pożarze ścierniska i zboża na pniu w miejscowości Nosalewo gm. Pniewy

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Pniewy, jeden zastęp OSP Nojewo, OSP Psarskie, OSP Ostroróg, OSP Wronki oraz OSP Bobulczyn.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar ścierniska na powierzchni ok. 4 hektarów, zagrożone były pobliskie pola ze zbożem na pniu.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu sześciu prądów gaśniczych w natarciu na palące się ściernisko oraz dogaszeniu pogorzeliska.

Na miejscu był właściciel, który przystąpił do orania pola w celu zminimalizowania pożaru.

Spaleniu uległo 8 hektarów ścierniska.

W działaniach ratowniczych brało udział 10 zastępów (45 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

📸PSP Szamotuły

Poprzedni artykułPijany wezwał karetkę i wybił w niej szybę. Powiedział, że chce „trafić na dołek, bo czuje się zagrożony”
Następny artykułPolicja zatrzymała poszukiwaną kobietę. Na komendę przyszedł jej mąż… również poszukiwany