Reklama Toyota

Policja zatrzymała mężczyznę za podpalenie mieszkania w Pile. Wracamy do sprawy

Sąd Rejonowy w Pile wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 41-letniego mężczyzny, który 1 czerwca groźbą próbował zmusić pokrzywdzonego do określonego zachowania oraz podpalił wnętrze mieszkania powodując straty w wysokości ponad 10 tysięcy złotych.

1 czerwca, w godzinach popołudniowych doszło do pożaru wnętrza jednego z mieszkań przy ul. 11 listopada. Na miejscu błyskawicznie pojawili się strażacy, którzy szybko zlokalizowali i ugasili źródło ognia. Policjanci, którzy również zostali zadysponowani do tego zdarzenia zatrzymali na miejscu 41-letniego mężczyznę, który miał bezpośredni związek z pożarem.

Więcej o pożarze można przeczytać tu: https://wlkp112.pl/pozar-mieszkania-w-jednej-z-kamienic-w-pile-z-budynku-ewakuowano-okolo-20-osob-zdjecia/

Funkcjonariusze ustalili, że 41-letni mężczyzna przyszedł do pokrzywdzonego spożywać alkohol. W pewnym momencie sprawca chciał uzyskać od najemcy mieszkania papierosa. Następnie prośba zmieniła się w groźbę podpalenia mieszkania. Chwilę później 41-latek podpalił elementy wyposażenia mieszkania.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy zmuszenia groźbą pokrzywdzonego do określonego zachowania, natomiast drugi związany jest z uszkodzeniem mienia w postaci podpalenia wyposażenia mieszkania. Straty jakie swoim działaniem wyrządził 41-latek są szacowane na ponad 10 tysięcy złotych. Decyzją Sądu Rejonowego w Pile mężczyzna trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Wojciech Zeszot

Poprzedni artykułPotworny wypadek. Zginął 32-letni motocyklista uderzając w betonowy słup. Jak doszło do tragedii?
Następny artykułPijany 20-latek wpadł audi. Przyjechała po niego… pijana matka