Reklama Toyota

Nie zdążył postawić trójkąta ostrzegawczego. Volkswagen wjechał w tył audi (ZDJĘCIA)

W środę, 12 maja około godziny 21:50 dyżurny wolsztyńskich strażaków odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że w okolicy Barłożni Gościeszyńskiej a Wolą Dąbrowiecką w kierunku Jabłonny doszło do zdarzenia drogowego. 

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna oraz patrol policji. Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że w zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe marki audi oraz volkswagen. Strażacy natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli akumulatory z pojazdów. Kierujący obydwoma pojazdami odmówili opieki medycznej.

Do zderzenia obydwu pojazdów doszło gdyż pojazd marki audi a6 uległ awarii, kierowca natychmiast wyszedł z pojazdu, by ustawić trójkąt ostrzegawczy. W tym czasie kierujący volkswagenem, który prawdopodobnie w ostatniej chwili zauważył pojazd wjechał w tył audi. Siła uderzenia była na tyle duża, że audi zostało niemal całe zepchnięte do rowu. Natomiast przód volkswagena został mocno rozbity.

Kierowca volkswagena został ukarany przez mundurowych mandatem karnym w wysokości 300 złotych.