Reklama samochody.pl

Policja rozbiła gang zajmujący się wymuszeniami i handlem narkotykami (FILM, ZDJĘCIA)

Zatrzymane osoby na wniosek prokuratury trafiły na trzy miesiące do aresztu

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Poznaniu i komendy w Turku zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę. Zajmowali się wymuszeniami, podżeganiem do popełnienia przestępstwa. Handlowali też narkotykami. Zatrzymane osoby na wniosek prokuratury trafiły na trzy miesiące do aresztu.

Sprawą od dłuższego czasu zajmowali się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej w Poznaniu. Dzięki długofalowym działaniom operacyjnym doszło do zatrzymania podejrzanych.

Zatrzymania były realizowane równocześnie w czterech miejscach na terenie miasta i gminy Turek przy udziale policyjnych kontrterrorystów  z Poznania i grupy realizacyjnej z komendy w Turku. Po zatrzymaniu wszyscy usłyszeli zarzuty.

Dwaj mężczyźni w wieku 24 lat i jeden w wieku 30 lat podejrzewani są o usiłowanie dokonania wymuszeń rozbójniczych w listopadzie i grudniu ubiegłego roku. Sprawcy żądali od pokrzywdzonych spłacenia nieistniejącego długu grożąc przy tym śmiercią i pobiciem.

28-letnia kobieta usłyszała zarzuty za podżeganie do popełniania przestępstwa, posiadania środków odurzających oraz handel środkami odurzającymi.

Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 260 gramów narkotyków, wagi, młynek do rozdrabniania, ponad 150 szt. opakowań ampułek i tabletek, które będą przedmiotem dalszych badań. Zabezpieczono także wiatrówkę, strzelbę na gumowe kule, kastety, kajdanki.

Sąd Rejonowy Turku na wniosek prokuratury wszystkich zatrzymanych tymczasowo aresztował na trzy miesiące. Grozi im kara nawet do 10 lat więzienia. 30-latek odpowiadający w warunkach recydywy może trafić do więzienia nawet na 15 lat.

Sprawa ma charakter rozwojowych i trwają intensywne czynności zmierzające do ustalenia kolejnych osób pokrzywdzonych oraz podejrzanych.

Poprzedni artykuł14-letnia Nikola Kałat odnaleziona
Następny artykułTragedia. Z rzeki wyłowiono ciało kobiety (ZDJĘCIA)