Reklama Toyota

Podszedł do pomnika i to zrobił. Potem zdziwił się widokiem policji

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł posąg orła wykonany z brązu oraz pamiątkową tablicę o łącznej wartość prawie 100 tys. złotych. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. 31-latek został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

O kradzieży posągu orła oraz pamiątkowej tablicy o łącznej wartości prawie 100 tys. złotych policjanci zostali poinformowani w sobotę, 30 września, przez właściciela jednej z posesji w powiecie ciechanowskim.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z posterunku w Ojrzeniu oraz funkcjonariusze kryminalni z komendy w Ciechanowie. Już po dwóch dniach, na podstawie zebranych materiałów, a w szczególności pracy operacyjnej, policjanci dotarli do osoby odpowiedzialnej za kradzież. Podejrzanym okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Skradziony posąg policjanci odnaleźli w jednym ze skupów złomu w powiecie płońskim. Pamiątkową tablicę 31-latek ukrył w tapczanie w miejscu zamieszkania. Okazało się, że mężczyzna był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa.

Policjanci postawili mężczyźnie zarzut kradzieży w recydywie. 31-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. W środę, 4 października, decyzją prokuratora został on objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. W recydywie do nawet 7,5 roku

Poprzedni artykuł70-latek roztrzaskał forda o ścianę budynku. Został ciężko ranny
Następny artykułGwałciciel rzucił się na młoda kobietę. Zdjął jej bieliznę, ale na szczęście został spłoszony