Reklama samochody.pl

Podpalenie?? Trzy auta spłonęły doszczętnie (ZDJĘCIA)

W środę, 2 listopada o godz. 4.51 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o pożarze budynku gospodarczego oraz znajdujących się w pobliżu samochodów w miejscowości Dobrogostowo gm. Obrzycko.

Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Obrzycko, OSP Piotrowo oraz OSP Słopanowo.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar trzech pojazdów przed warsztatem samochodowym, zagrożone pożarem były kolejne pojazdy oraz budynek gospodarczy.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań gaśniczych, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się pojazdy, podaniu jednego prądu gaśniczego w obronie na pobliski budynek gospodarczy, schłodzeniu karoserii pojazdów oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.

Spaleniu uległy dwa samochody osobowe i pojazd dostawczy, nadpaleniu uległ ciągnik rolniczy i samochód dostawczy.

Straty wyniosły ok. 50 tys., natomiast uratowano mienie o wartości ok. 500 tys.
W działaniach gaśniczych brało udział 7 zastępów (27 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zdjęcia: ogn. Rafał Roszyk, OSP Obrzycko

Poprzedni artykułKoszmarny wypadek. Dwie osoby zginęły na miejscu (ZDJĘCIA)
Następny artykułTragiczny pożar domu. Nie żyje jedna osoba