Podmienił tablice rejestracyjne w motorowerze. Za to grozi więzienie

Tego 33-latek z gminy Sława się z pewnością nie spodziewał. Przykręcił tablice rejestracyjne od innego, starego motoroweru do swojego jednośladu. Wpadł jadąc w dodatku nie mając rejestracji i ubezpieczenia OC. Teraz grozi mu za to więzienie.

Wszystko wydarzył się w środę, 14lutego. Popołudniu został zatrzymany do kontroli przez sławskich policjantów 33-latej. Jechał motorowerem. Okazało się, że tablice rejestracyjne są od innego motocykla.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że chciał się przejechać i motoroweru nie zdążył jeszcze zarejestrować i ubezpieczyć. Faktycznie. Jednoślad, którym poruszał się motorowerzysta był niezarejestrowany i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Teraz 33-latek ma poważne kłopoty. Pod koniec ubiegłego roku weszły w życie nowe przepisy regulujące kwestię związaną z używaniem tablic rejestracyjnych. Używanie tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do pojazdu, na którym zostały umieszczone stanowi przestępstwo. 33-latkowi grozi teraz kara do nawet 5 lat więzienia.

Poprzedni artykułAwantura o miejsce parkingowe. 41-latek dźgnięty nożem
Następny artykułBezduszny kłusownik zabijał zwierzęta zastawiając wnyki. Ginęły w męczarniach. Sam wpadł w zasadzkę