Podinsp. Trubiłowicz przewoził groźnego przestępcę. Doszło do wypadku pod Poznaniem, policjant zginął

Podinsp. Rafał Trubiłowicz miła zaledwie 29 lat.

Podinsp. Rafał Trubiłowicz zginął w wypadku 20 września 2007 r. Konwojował groźnego przestępcę z gangu Gargramela. To już 16 lat od tragedii.

Policjanci z Warszawy przewozili 33-letniego Dariusza S. Groźny przestępca miał trafić do prokuratury i potem do aresztu. Był członkiem gangu Gargamela.

Bezwzględni bandyci okradali hurtownie na Dolnym Śląsku, Warszawie oraz w Wielkopolsce. Jej członkowie dokonali ponad 100 napadów na ciężarówki w Polsce i na terenie Niemiec.

W wypadku zginął podinsp. Trubiłowicz

Była noc 20 września, 2007 r. Konwój jechał autostradą A2 na odcinku Poznań-Nowy Tomyśl. Tam policyjny opel uderzył w tył ciężarówki, wpadł barierkę i koziołkował. Na koniec samochód zapalił się. Rafał Trubiłowicz zginął na miejscu. Miał zaledwie 29 lat. Zginął również konwojowany przestępca.

Podinsp. Rafał Trubiłowicz służbę w policji rozpoczął 20 sierpnia 1997 r. na stanowisku aplikanta kompanii patrolowo-interwencyjnej wówczas zielonogórskiej komendy rejonowej. W latach 1997-2007 służył w prewencji i pionie kryminalnym komendy wojewódzkiej policji w Gorzowie.

Po ukończeniu szkolenia oficerskiego zajmował stanowisko specjalisty w sekcji do walki z przestępczością przeciwko mieniu w wydziale kryminalnym gorzowskiej komendy wojewódzkiej policji w Gorzowie.

Poprzedni artykułKiedy pijany kierowca forda dmuchnął w alkomat policjanci zaniemówili. Nie powinien żyć
Następny artykułJechał z taką prędkością w Zielonej Górze, że na widok policjanta hamował 84 metry. Stracił prawo jazdy