Podczas spotkania wpadł w szał, chciał zabić 17-latkę. Nastolatka trafiła do szpitala

Policjanci zatrzymali 21-latka, który podczas spotkania zaatakował i ugodził niebezpiecznym narzędziem 17-letnią kobietę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

O zdarzeniu dyżurny dębickiej komendy został zawiadomiony we wtorek, 29 lipca, rano. Jak wynikało ze zgłoszenia miało dojść do zranienia kobiety. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do sprzeczki pomiędzy mężczyzną i kobietą.

W jej trakcie, mężczyzna kilkakrotnie ugodził niebezpiecznym narzędziem pokrzywdzoną, po czym odjechał. Kobieta pomoc znalazła w najbliższym domu, do którego dobiegła pomimo odniesionych ran. Przybyła na miejsce załoga pogotowia ratunkowego, po udzieleniu pierwszej pomocy, przewiozła ranną 17-latkę do szpitala.

Policjanci zatrzymali sprawcę około dwie godziny później w Przeworsku. Zebraniem materiału dowodowego zajęli się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

Akta sprawy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Dębicy. Na podstawie zgromadzonego materiału, prokurator przedstawił 21-letniemu mieszkańcowi powiatu jarosławskiego zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Dębicy aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Poprzedni artykułJechał motocyklem, ale zamiast kasku miał założoną… maskę spawalniczą (FILM)
Następny artykułWypadek z udziałem radiowozu. Rannych dwóch policjantów (ZDJĘCIA)