Reklama samochody.pl

21-latek uderzył seatem w radiowóz policyjny. Młody mężczyzna był kompletnie pijany (ZDJĘCIA)

Kraj. Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 21-letniemu kierowcy seata, który wsiadł za kierownicę po alkoholu i doprowadził do zderzenia z policyjnym radiowozem. Młody, a zarazem nieodpowiedzialny mężczyzna w swoim organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Do szpitala trafiło dwoje policjantów oraz 21-latek. Czynności wykonywane na miejscu zdarzenia były pod nadzorem prokuratora.

Do zdarzenia drogowego doszło około godziny 11.30 w miejscowości Komorowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 21-letni kierowca seata jadąc w stronę Rząśnika zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym z naprzeciwka oznakowanym radiowozem uderzając w jego lewy przedni narożnik. Siła uderzenia była tak duża, że policyjny radiowóz obróciło w poprzek drogi, a seat zatrzymał się na terenie pobliskiej posesji.

W wyniku zderzenia do szpitala zostało przewiezionych 2 policjantów oraz kierowca seata. Radiowozem podróżowało dwoje doświadczonych dzielnicowych z Posterunku Policji w Somiance, którzy pełnią służbę ponad 10 lat. W tym czasie przez tą samą miejscowość na służbę jechała dzielnicowa z Wyszkowa, która udzieliła pomocy przedmedycznej poszkodowanym oraz wezwała służby.

Droga przez kilka godzin była zablokowana. Na miejscu wszystkie czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Technik kryminalistyki wykonał oględziny miejsca, pojazdów, sporządził szkice zdarzeniowe i zabezpieczył ślady. Policjanci przesłuchali również świadków.

Na całe szczęście w tym groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym policjanci nie zostali poważnie ranni. Po wykonaniu specjalistycznych badań  jeszcze tego samego dnia wieczorem opuścili szpital.

Dalsze postępowanie szczegółowo wyjaśni przebieg i okoliczności zdarzenia drogowego. Ponadto nieodpowiedzialnemu kierowcy została pobrana krew do badań laboratoryjnych.

Funkcjonariusze 21-latkowi zatrzymali prawo jazdy. A o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz kierowania oraz kara finansowa sięgająca kilku tysięcy złotych. Mieszkaniec powiatu pułtuskiego odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Niestety to nie koniec konsekwencji 21-latka. Pamiętajmy, że ubezpieczyciel pijanego sprawcy wypadku lub kolizji drogowej wypłaci odszkodowanie poszkodowanym, a następnie będzie domagać się od sprawcy zwrotu tych środków w ramach regresu ubezpieczeniowego.

Wyszkowscy policjanci nieustannie apelują. Każda ilość wypitego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka, a z pewnością ma wpływ na kierujących. Alkohol pogarsza ich koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości, a także własnych umiejętności. To sprawia, że  pijany kierowca na drodze stwarza śmiertelne niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie ale i dla innych użytkowników drogi.

Poprzedni artykułKobieta weszła na dach i skoczyła. 63-latka przeżyła
Następny artykułTragiczny wypadek. Zderzenie osobówki i ciężarówki. Kierowca zginął na miejscu (ZDJĘCIA)