Podczas jednej akcji wpadło aż 12 pijanych kierowców

Ośmiu kierujących po spożyciu alkoholu i czterech pijanych to efekt działań policjantów z komendy miejskiej Kaliszu podczas akcji „Trzeźwy poranek”.

W poniedziałek o godzinie 5:00 policjanci z drogówki w Kaliszu rozpoczęli w działania wojewódzkie „Trzeźwy poranek”. Termin akcji nie był przypadkowy. Doświadczenia lat ubiegłych wskazują na to, że po „świątecznych” weekendach wielu kierujących narażając życie swoje i innych wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W trakcie tego typu działań funkcjonariusze dążą do sprawdzenia stanu trzeźwości maksymalnej liczby kierujących. Tym razem podczas trwających trzy godziny działań funkcjonariusze przeprowadzili ponad 2,4 tys. badań alkomatem.

Niestety i tym razem przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Wśród skontrolowanych kierowców znaleźli się tacy, którzy wsiedli za kierownicę „na podwójnym gazie”.

Łącznie wpadło 12 kierowców, którzy wsiedli a kierownicę pod wpływem alkoholu. Czterech z nich odpowie za przestępstwo jakim jest kierowanie po pijanemu mając ponad pół promila alkoholu. Ośmiu wydmuchał niej niż pół promila, co jest wykroczeniem.

 

Poprzedni artykułSzykuje się paraliż komunikacyjny w Wolsztynie. Tego jeszcze nie było
Następny artykułAtak na 12-latkę na chodniku. Sprawca użył ostrego narzędzia. To 16-latek