Pluł na krzyż. Rozkładał w kościele kartki z bluźnierczymi treściami

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który obrażał uczucia religijne. 41-latek znieważał publicznie przedmioty czci religijnej, a także miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych. Został zatrzymany na gorącym uczynku.

Na początku lutego do kryminalnych z białostockiej komendy zgłosił się proboszcz parafii archikatedralnej. Powiedział policjantom, że od początku roku na terenie kościoła w centrum miasta jakiś mężczyzna obraża uczucia religijne osób, a także znieważa przedmioty czci religijnej i miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych.

Sprawca przed mszą  rozkładał na ławkach, na ambonie i na ołtarzu kartki z bluźnierczymi napisami. Świadkowie widzieli także, jak pluł na krzyż oraz rzucał na ziemię mszał.

Po zgłoszeniu mundurowi jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku, gdy rozkładał w kościele kartki.

Okazał się nim 41-letni białostoczanin. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułZgwałcił dziecko. Poszukiwany pedofili przed policjantami schował się w piwnicy
Następny artykułLudzie zatrzymali pijanego kierowcę. Ukrainiec wydmuchał aż trzy promile alkoholu