Reklama samochody.pl

Jechali nad morze, a stracili prawa jazdy. To tylko ich wina

Policjanci z drogówki w Złotowie zatrzymali trzech kierowców, którzy w drodze nad morze, w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Wszyscy stracili prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Zostali tez ukarania mandatami oraz punktami karnymi.

Pierwszy z kierowców na drodze K22, w terenie zabudowanym jechał się z prędkością  104 km/h. 33-letni kierowca skody, stracił uprawnienia do kierowania. Nałożono na niego mandat karny w 1500 zł i dostał 10 punktów karnych.

Drugi z kierowców został zatrzymany do kontroli późnym popołudniem w miejscowości Lędyczek. Również i tym razem powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, w tym przypadku o 52 km/h. 50-letniemu kierowcy z Elbląga zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące oraz za popełnione wykroczenie ukarano mandatem w wysokości 1500 zł. Na jego konto wpadło 10 punktów karnych.

Rekordzistą był kierowca, który jechał z prędkością 116km/h przy obowiązujących 50 km/h. 44-latek mieszkający na terenie Niemiec, nie był w stanie logicznie wytłumaczyć policjantom powodu przekroczenia prędkości, aż o 66 km/h. On też stracił uprawnienia do kierowania oraz zapłacił mandat w wysokości 2000 zł.

Poprzedni artykułTragiczny wypadek na polu. Prasa oderwała rolnikowi rękę
Następny artykułUkradli ciągnik z przyczepą i ukryli w lesie w krzakach