Pirat drogowy za kierownicą Audi. 27-latek pędził jak szalony

Nieodpowiedzialnością popisał się wczoraj – 8 kwietnia – kierowca Audi zatrzymany do kontroli przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze pełniący służbę na terenie Tłok zatrzymali mężczyznę, ponieważ ten przekroczył o 51 kilometrów na godzinę dozwoloną w tym miejscu prędkość. Za popełnione wykroczenie kierujący m.in. utracił prawo jazdy.

08.04.2024 r. ok. godz. 16:00 policjanci WRD pełniący służbę na terenie Tłok zwrócili uwagę na jadące w ich kierunku Audi. Powodem zainteresowania mundurowych tym właśnie autem była jego prędkość. Policjanci zmierzyli ją, ustalając w ten sposób, że kierowca znajdując się w terenie zabudowanym rozpędził swój pojazd do 101 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli ustalono, że za kierownicą samochodu siedzi 27-letni mieszkaniec tej miejscowości.

Mężczyzna, jak wykazało badanie był trzeźwy.  Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci ukarali go mandatem w wysokości 1500 złotych, przypisali 13 punktów karnych, a także zatrzymali prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że w przypadkach przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h zatrzymany dokument przekazany zostaje właściwemu Staroście, który zgodnie z ustawą o kierujących pojazdami wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy na okres 3 miesięcy pod rygorem natychmiastowej wykonalności.

Poprzedni artykułDramat w powiecie nowotomyskim. Nie żyje 64-latek (ZDJĘCIA)
Następny artykułMakabryczny wypadek. Ciężarówka przygniotła osobówkę. Jedna osoba zginęła (ZDJĘCIA)