Reklama Toyota

Pirat drogowy ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Stracił również prawo jazdy

Jednoślad” to policyjna akcja, której celem jest dbanie o bezpieczną i rozważną jazdę oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci podczas działań zwracali uwagę właścicielom jednośladów na stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg. Nie obyło się bez zatrzymań uprawnień.

Tym razem, w środę, 6 września akcja „Jednoślad” zawitała na drogi powiatu gnieźnieńskiego, gdzie wielu motocyklistów korzystało z wciąż jeszcze sprzyjającej przejażdżkom pogody. Choć już nie tak upalnie jak w wakacje, to słońce potrafi wystarczająco przygrzać, by zrobiło się przyjemnie. Motocykle dzięki temu wciąż są widoczne na drogach, a policja nieprzerwanie prowadzi działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i świadomości motocyklistów.

Efektem tych kontroli było ujawnienie przed godziną 21:00 na ulicy Gnieźnieńskiej w Kłecku 26-letniego mieszkańca gminy Kiszkowo kierującego motocyklem Yamaha, który poruszał się po drodze z prędkością 129 km/h. Tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 79 km/h. W efekcie otrzymał przewidziany przez taryfikator mandat w wysokości 2 500 zł. Szybka jazda zakończyła się również zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące i 10 punktami karnymi.

Poprzedni artykułDramatyczny wypadek. Auto roztrzaskało się o drzewo. Kierowca zginął na miejscu
Następny artykułDramat nad wodą. W zalewie znaleziono ciało mężczyzny