Reklama Toyota

Kompletnie pijana wypadła autem z drogi, staranowała skrzynkę gazową i uciekła. Wydmuchała 2,5 promila (ZDJĘCIA)

Za spowodowanie zdarzenia drogowego pod wpływem alkoholu odpowie kobieta, która w środowy wieczór wpadła samochodem na teren posesji, uderzając w skrzynkę gazową przy budynku.

Do zdarzenia doszło 22 września, około godziny 21 w Dziekanowicach. Tam to kierująca samochodem marki KIA Carnival, jadąc od strony Siemianowa, na skrzyżowaniu w centrum wsi podczas skrętu w prawo wypadła z drogi, przejechała pas zieleni, wyłamała w bramę prowadzącą na teren posesji, a następnie uderzyła w skrzynkę gazową znajdującą się przy budynku mieszkalnym, uszkadzając także elewację.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Łubowo, OSP Lednogóra i JRG Gniezno. Po dotarciu pierwszego zastępu zastano auto po uderzeniu w skrzynkę z instalacją, jednak zawór z gazem zdążono już zakręcić. Ponadto stwierdzono, że osoba kierująca pojazdem zdążyła się oddalić.

Po dotarciu policji rozpoczęto poszukiwania za kobietą, która miała prowadzić auto. Do pomocy zaangażowano także jeszcze jeden patrol: – Na miejscu ustalono, że kierująca oddaliła się w stronę miejscowości Siemianowo – przekazała asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno. Dzięki pozyskanej informacji o możliwym miejscu przebywania sprawczyni zdarzenia, policjanci udali się pod wskazany adres, gdzie w jednym z mieszkań zastali kierującą – licząca 35 lat kobieta w momencie zatrzymania miała 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na złe samopoczucie został wezwany zespół ratownictwa medycznego, który przewiózł ją do szpitala.

Uszkodzoną instalację zabezpieczyło pogotowie gazowe. Pojazd, który uczestniczył w zdarzeniu, został zabezpieczony na parkingu depozytowym. Dalsze postępowanie w sprawie trwa.

Foto. OSP Łubowo / tekst. Gniezno24.com 

Poprzedni artykułCo za akcja! Kobieta krzyczała, że rodzi. Policjant odebrał poród
Następny artykułBmw do połowy zostało zmiażdżone. 18-latek dostał drugie życie (ZDJĘCIA)