Piraci drogowi zatrzymani. Stracili prawo jazdy na trzy miesiące

Tylko w czwartek 2 maja br. funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. W jednym przypadku mężczyzna popełnił wykroczenie w tzw. „recydywie” i został ukarany dwukrotnie wyższym mandatem karnym. Przypominamy, że nadmierna prędkość nadal stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W czwartek, 2 maja br. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego średzkiej komendy zatrzymali aż dwa prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym w miejscowości Klęka na drodze krajowej nr 11, gdzie na tym odcinku drogi występuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Kwadrans po godzinie 7.00 został zatrzymany do kontroli drogowej kierujący poajazdem marki iveco daily, który jechał z prędkością 105 km/h. Mężczyzną okazał się 38-letni mieszkaniec gminy Ostrów Wlkp. Kierującego ukarano mandatem karnym w wysokości 1500 zł i przypisanu mu 15 punktów karnych.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą był 28-letni mieszkaniec gminy Jarocin, który chwilę po godzinie 8.00 pędził pojazdem marki bmw 101 km/h. Okazało się, że mężczyzna był już karany za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h. 28-latek popełnił wykroczenie w warunkach recydywy, w związku z tym został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 zł i przypisanu mu 15 punków karnych.

Mężczyznom zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że nadmierna prędkość nadal stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i ściągnięcie nogi z gazu.

Poprzedni artykułTrzeźwy poranek w powiecie wolsztyńskim. Cztery osoby wpadły
Następny artykułPędził motorem jak szalony. Teraz musi zapłacić spory mandat