Reklama Toyota

Pilscy strażacy szkolą się i uczą na nowym wozie. Nowy nabytek pilskich strażaków to GCBA 9,1/52 Renault Kerax K440 (ZDJĘCIA)

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 1 w Pile szkolą się i ćwiczą z wykorzystaniem nowego samochodu gaśniczego, który trafił do jednostki.
Nowy pojazd pilskich strażaków to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 9,1/52 Renault Kerax K440, wyposażony w silnik o mocy 330 kW (440 KM) oraz uterenowiony napęd 6×6. Auto wyposażone jest w autopompę umożliwiającą tłoczenie słonej wody oraz specjalny system umożliwiający sprawny załadunek i rozładunek przenośnego zbiornika wody o pojemności 13 000 litrów. Wóz posiada zbiornik wody o pojemności 9100 litrów oraz autopompę o wydajności 5200 l/min, działko wodno-pianowe o wydajności 3200 l/min, linię szybkiego natarcia o długości 40 m, wciągarkę linową, maszt oświetleniowy z lampami LED oraz sprzęt oświetleniowy i łączności.
Wartość zakupionego pojazdu wynosi ponad 1 mln 220 tys. złotych. Zakup pojazdu został sfinansowany ze środków budżetu państwa.

Źródło: KP PSP w Pile.

Poprzedni artykułOsobówka roztrzaskała się o drzewo. Ranne osoby przetransportowano do szpitala (ZDJĘCIA)
Następny artykułKoszmar. Auto z impetem uderzyło w drzewo. Stanęło w płomieniach. Nie żyje młody mężczyzna (zdjęcia)