Reklama Toyota

Najpierw była kolizja, a potem lawina poważnych zdarzeń

29-latek doprowadził do kolizji w centrum Piły. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia. Wobec 29-latka będzie także prowadzone postępowanie w sprawie o spowodowanie kolizji.

Policjanci z Piły zatrzymali dwóch mieszkańców Ujścia, którzy usłyszeli łącznie 14 zarzutów związanych z m.in. posiadaniem narkotyków, kradzieży samochodu przy użyciu przemocy, kradzieży karty bankomatowej oraz wypłat z bankomatów. Ponadto jeden z mężczyzn odpowie za kolizję, do której doprowadził w centrum Piły.

Historia zaczęła się, 3 stycznia, kiedy to przed jednym z przejść dla pieszych na al. Piastów w Pile doszło do kolizji dwóch pojazdów. Tuż przed godziną 17.00, gdy kierujący busem zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszym, w tył pojazdu uderzyło audi. W momencie, gdy pokrzywdzony wyszedł z pojazdu zobaczył, jak kierowca i pasażerowie uciekają z auta.

Na miejscu pojawiło się kilka policyjnych patroli. W ciągu kilkudziesięciu minut policjanci z patrolówki dotarli do właściciela audi, u którego znaleźli kilkanaście porcji marihuany oraz amfetaminy. 30-letni mieszkaniec gminy Ujście został zatrzymany.

Ustalone okoliczności ostatecznie jednak zaprzeczyły, aby mężczyzna mógł kierować pojazdem i doprowadzić do kolizji w centrum Piły. Samochód miał zostać skradziony poprzedniego dnia wieczorem.

Podczas działań mundurowi ustalili dane personalne osoby, która mogła wejść w posiadanie samochodu i kierować nim w momencie kolizji. Okazał się nim 29-letni mężczyzna. Do sprawy włączyli się również funkcjonariusze Posterunku Policji w Ujściu, którzy podejrzewali tego samego mężczyznę o kradzież karty bankomatowej i dokonanie wypłat ponad 5 tysięcy złotych.

Ustalenia funkcjonariuszy się potwierdziły i 29-letni mieszkaniec gminy Ujście został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał łącznie 13 zarzutów, z czego 12 dotyczyło kradzieży karty bankomatowej oraz 11 wypłat pieniędzy z bankomatu na kwotę 5200 złotych. Kolejny zarzut był związany z kradzieżą samochodu przy użyciu przemocy. Tym właśnie audi 29-lartek doprowadził do kolizji w centrum Piły. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia. Wobec 29-latka będzie także prowadzone postępowanie w sprawie o spowodowanie kolizji.

Prokurator po rozpatrzeniu sprawy zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego.

Właściciel pojazdu, u którego policjanci znaleźli narkotyki usłyszał zarzut ich posiadania, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Poprzedni artykułPijany 67-latek jadąc zasnął za kierownicą. Wtedy wbił się w płot
Następny artykułZaginęła 14-letnia Oliwia (zdjęcia)