Reklama Toyota

Pijany 27-latek z dożywotnim zakazem prowadzenia… uczył jeździć pijaną 31-latkę

Policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy pijani na zmianę kierowali volkswagenem. 31-latka nie mając prawa jazdy… uczyła się jeździć, a jej nauczycielem był 27-letni znajomy z dożywotnim zakazem prowadzenia. Mężczyzna okazał się być również poszukiwanym za liczne przestępstwa. Oboje staną przed sądem.

We wtorek,  11 lipca, o godzinie 23.35 dyżurny policji w Pabianicach dostał zgłoszenie dotyczące pijanego kierującego. Z informacji przekazanej przez świadka wynikało, że ciemnozielonym volkswagenem mają jechać dwie osoby, które najprawdopodobniej są pijane. Oboje na zmianę wsiadają za kierownicę osobówki i jeżdżą.

Policjanci natychmiast pojechali na ulicę PCK, gdzie po raz ostatni był widziany volkswagen”. W pobliżu wskazanego miejsca zauważyli samochód, a w nim kobietę i mężczyznę. Samochód stał z włączonymi światłami i uruchomionym silnikiem.

Na siedzeniu kierowcy siedział 31-latka, a na miejscu pasażera jej 27-letni znajomy. Policjanci wewnątrz auta zauważyli otwarte puszki z piwem, a od siedzących w środku osób wyczuli alkohol. Kobieta przyznała, że razem z mężczyzną pili alkohol, po czym pojechali, żeby 31-latka… uczyła się jeździć. Kobieta nie miała prawa jazdy.

Za to jej 27-letni „nauczyciel” ma dożywotni zakaz prowadzenia wydany przez sąd. Funkcjonariusze szybko również rozpoznali mężczyznę jako osobę poszukiwaną. Mundurowi zatrzymali lekkomyślną parę i przewieźli do komendy. Kobiety miała 2 promile alkoholu. Mężczyzna wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu.

Oboje zostali umieszczeni w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. 31-latka odpowie za kierowanie po pijanemu. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 2 lat więzienia. Kobieta, nie uniknie również odpowiedzialności za jazdę bez wymaganych uprawnień.

27-latek, którego funkcjonariusze poszukiwali między innymi za naruszenie miru domowego, odpowie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia, jazdę po pijanemu i kradzieże z włamaniem oraz ich usiłowanie. Łącznie usłyszał 12 zarzutów. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Poprzedni artykułKompletnie pijany nastolatek wybił szybę wystawową w sklepie w Śremie
Następny artykułMakabryczny wypadek. Jedna osoba zginęła. Z osobówki zostało niewiele (ZDJĘCIA)